Rosters 2018:

Important Attention to Rosters:

We are grateful to all who committed themselves to serve the parish in various ways. Having done so, it is important to attend to the rostered time. If you are unable to attend we do ask that you find a substitute, it is difficult to know if someone is not attending & at the last minute find someone to stand in.

 

 

22 April 2018
4th Sunday of Easter
Readers
Year B
** † **
St Monica’s
6.30pm— A. Moloney
7.30am – T. Galino J. Robinson
9.30am – M. McMahon M. Mizzi
5.30pm –
Extraordinary Ministers of Holy Communion
6.30pm – J. McCarter J. Muscat
7.30am – A. Burnett H. Robinson
9.30am – L. Ryan L. Vella
5.30pm – D. D’Mello

Acolytes / Senior Server
6.30pm— W. Bennett
7.30am – F. Kelleher
9.30am – D. Ryan
5.30pm – P. Delahay

Junior Ministers
6.30pm— C. Galea
7.30am –
9.30am – M. Hoffman A. Portelli
5.30pm –
Data Projector
6.30pm— M. Breaden
7.30am – M. McMahon
9.30am – S. Saliba
5.30pm—
Children’s Liturgy
6.30pm -
9.30am -
Altar Preparation
R. Larven
Cleaners
K. Bingley M. Bingley
Counters
15 April— C. Barber F. Pausanos J. Pausanos
22 April— B. Riley B. Riley M.Stone

WEEKDAY ROSTER
Monday 16 April 2018
Reader – F. Crew
EMoHC— M. Pirovic
Wednesday 18 April 2018
Reader – A. Moloney
EMoHC – F. Crew
Friday 20 April 2018
Reader – D. Bowles
EMoHC – M. McMahon


** † **
St Gregory’s
Saturday 21 April 2018
Reader— Frank
EMoHC—
Sunday 22 April 2018
Readers
8.00am – M. Ryan A. Drew S. O’Rourke
Extraordinary Ministers of Holy Communion
8.00am – M. Nixon
Altar Preparation
Cleaners K. Hodgson

 


** † **
St John of God Chapel
Tuesday & Saturday: 6.00pm

 

 

29 April 2018
5th Sunday of Easter
Readers
Year B
** † **
St Monica’s
6.30pm— P. Buckley M. Breaden
7.30am – A. Edwards M. Fenech
9.30am – C. Thompson F. Yates
5.30pm – J. Morley T. Scopelliti
Extraordinary Ministers of Holy Communion
6.30pm – J. Bennett J. Gorman
7.30am – M. McMahon
9.30am – J. Van Der Burg C. Hey
5.30pm –

Acolytes / Senior Server
6.30pm— W. Bennett
7.30am – C. Nickle
9.30am – M. Crew
5.30pm – A. Frietas

Junior Ministers
6.30pm— J. Galea
7.30am – L. Attard
9.30am – C & S. Saliba J. Reimer
5.30pm –
Data Projector
6.30pm— T. Buckley
7.30am – T. Galino
9.30am –
5.30pm— T. Tomasella
Children’s Liturgy
6.30pm -
9.30am -
Altar Preparation
Cleaners
K. Murphy
Counters
22 April— B. Riley B. Riley M. Stone
29 April— F. Crew T. Misdom M. Want

WEEKDAY ROSTER
Monday 23 April 2018
Reader – R. Crane
EMoHC— F. Crew
Wednesday 25 April 2018
Reader – M. Breaden
EMoHC – M. McMahon
Friday 27 April 2018
Reader – M. Pirovic
EMoHC – A. Moloney


** † **
St Gregory’s
Saturday 28 April 2018
Reader— Peter
EMoHC— Frank
Sunday 29 April 2018
Readers
8.00am – M. Mooney T. Misdom S. Lundy
Extraordinary Ministers of Holy Communion
8.00am – M. Ryan
Altar Preparation
P. McCallum
Cleaners L. Pullin

 


** † **
St John of God Chapel
Tuesday & Saturday: 6.00pm

 

Website maintained by Ballyann

home

mass

readings

weekly

youth

rosters

news

sacraments

history

contact

ministries

community

vision

links